Zobacz co ze skórą może zrobić noszenie maski i izolacja

Izolacja wpływa negatywnie nie tylko na nasze samopoczucie, ale również na stan naszej skóry. Pomimo odpowiedniej pielęgnacji, mogą pojawiać się na niej zaczerwienienia, otarcia czy też trądzik. Serdecznie zapraszamy do przeczytania wywiadu z Natalią Osowską - Kreft, która mówi co robić, by działać skutecznie!

Maseczki, pomimo ochronnej funkcji naszego organizmu, mają negatywny wypływ na stan naszej cery. Okazuje się, że najbardziej szkodliwe maseczki to te, które powszechnie uznawane są za profesjonalne. Posiadają one filtr FFP3, ale mimo to, wykonane są ze sztucznego materiału, który utrudnia oddychanie skóry twarzy.

Pod maseczką temperatura naszej skóry zmienia się niezwykle szybko, co niestety sprzyja namnażaniu się bakterii, a tym samym powstawanie trądziku czy innych zmian skórnych. Warto, wiec pamiętać o częstym i regularnym praniu oraz dezynfekcji maseczki. Dzięki temu, pozbędziemy się niechcianych mikroorganizmów, zalegających na materiale.

Czas kwarantanny, może być fantastycznym okresem do wprowadzenia nowych rytuałów pielęgnacyjnych i zadbaniu o swoją skórę. Mamy dla siebie więcej czasu, może więc nauczymy się wykonywać odmładzający masaż, poćwiczymy jogę twarzy lub po zdjęciu maseczki ochronnej nałożymy tę kosmetyczną?

Jakie działania, powinniśmy więc wprowadzić do naszej codziennej pielęgnacji?

Przede wszystkim, powinniśmy unikać stosowania makijażu pod maseczką, a w zamian zastąpić go lekkim kremem nawilżającym z filtrem UV. Na noc, aby dodać skórze blasku, możemy zastosować produkty z wit. C lub delikatnymi retinoidami.

Zapraszamy do zapoznania się z pełnym wywiadem na stronie: https://zdrowie.radiozet.pl/Choroby/Choroby-zakazne/Koronawirus-zobacz-co-ze-skora-moze-zrobic-noszenie-maseczki-i-kwarantanna?