Paweł Szakoła

Onkolog, Chirurg

W 2010 r. ukończyłem Wydział Lekarski Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Od 2011r. do 2017r. Specjalizacja z zakresu chirurgii ogólnej na Oddziale Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Transplantacyjnej SPWSZ w Szczecinie. Od 2013 r. członek zespołu transplantacyjnego SPWSZ w Szczecinie specjalizującego się w przeszczepieniach narządów miąższowych (wątroba, nerki) W 2018 r. uzyskałem tytułu specjalisty z zakresu chirurgii ogólnej. W tym samym roku rozpocząłem specjalizację z chirurgii onkologicznej na Oddziale Chirurgii SPWSZ w Szczecinie zakończoną egzaminem w ubiegłym roku. Od roku 2022 koordynator leczenia operacyjnego Centrum Kompetencji Raka Jelita Grubego SPWSZ w Szczecinie. Od kilku lat regularnie uczestniczę w konsyliach onkologicznych kwalifikując pacjenta do dalszej diagnostyki/terapii.
Specjalizuję się w zakresie chirurgii przewodu pokarmowego (jelito grube, żołądek) wykonywanych metodą laparoskopową bądź klasyczną.
Dodatkowo posiadam doświadczenie w zakresie chirurgii ogólnej - plastyka przepuklin, cholecystektomia, resekcje tarczycy.
Z uwagi na profil oddziału, na którym pracuję, zajmuję się również chirurgią wątroby, trzustki i dróg żółciowych, nadnerczy, śledziony, a także chirurgią naczyniową.