Taras Hladun

Urolog

Ukończyłem Wydział Lekarski Lwowskiego Narodowego Medycznego Uniwersytetu im. Daniela Halickiego. W latach 2013-2016 przebyłem szkolenie specjalizacyjne w zakresie chirurgii ogólnej w Centrum Onkologii we Lwowie. W 2018 rozpocząłem specjalizację na Oddziale Urologii z pododdziałem Onkologii Urologicznej w Nowej Soli. W 2019 przebyłem staż z urologii robotyzowanej, endourologii i andrologii w prestiżowej Klinice w Stambule. W 2021 przebyłem staż z urologii rekonstrukcyjnej i andrologii chirurgicznej w referencyjnym centrum andrologicznym w Norymberdze. W 2021 uczęstniczyłem w Young Urologist Leadership course organizowany przez EAU. Od 2022 roku szkolę się w Berlinie wykonywania operacji laserowej enukleacji prostaty HOLEP. W 2024 uzyskałem tytuł - urolog FEBU. Regularnie polepszam swoje umiejętności chirurgiczne na licznych kursach doszkalających. Przebyłem kursy urologii laparoskopowej w Klinice Urologii w Krakowie oraz Katowicach, kursy chirurgii prącia i estetycznej urologii w Warszawie. Co roku uczestniczę w kongresach naukowych, a także piszę artykuły naukowe dla czasopism polskich i międzynarodowych.
Należę do Polskiego Towarzystwa Urologicznego (PTU), Europejskiego Towarzystwa Urologicznego (EAU - European Association of Urology), Międzynarodowego Towarzystwa Urologicznego (SIU - Société Internationale d'Urologie).
Moim głównym zainteresowaniem jest urologia onkologiczna, urologia rekonstrukcyjna i andrologia zabiegowa, leczenie niepłodności męskiej oraz endourologia.
Posługuję się wieloma językami, co pomaga łatwo nawiązać kontakt z pacjentami różnych narodowości i zawszę dążę do rozwiązania problemu zdrowotnego.